Death Stranding Anti-Preview

Συζήτηση για το gaming γενικότερα

Death Stranding Anti-Preview

Δημοσίευσηαπό PORTAL » 10 Σεπ 2019, 19:03

Δεν ξερω πολλα πραγματα για το Death Stranding. Ο,τι γραψω πιο κατω ειναι απλα μια μαντεψια που μπορει να μου γυρισει και μπουμερανγκ. Με τρωει ομως να την κανω την προβλεψη.

Δεν εχεις δει gameplay γιατι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ gameplay.
Υπαρχει τοσο ωστε να μπει στο ιδιο ραφι με τα παιχνιδια και οχι στο διπλανο με τις ταινιες. Τι να σου δειξει; Τον τυπο να περπαταει; Ε αυτο εχει δειξει μεχρι τωρα. Το Death Stranding θα ειναι μια απο τις χειροτερες περιπτωσεις "cinematic experience" ολης της γενιας. Νομιζεις οτι το ακριβο casting ειναι εκει για κανα μισαωρο μονο cut scenes; Ολο το παιχνιδι θα ειναι μια ατελειωτη cut scene και εσυ απλα θα πατας το play και το pause με το χειριστηριο, μεταμφιεσμενα σε αλλα κουμπια βεβαια, αλλα αυτο ακριβως θα κανεις.

Πιστευω οτι θα υπαρχουν και κομματια με stealth, το πιο ξεπερασμενο ειδος gameplay δηλαδη. Kojima ειναι, δεν μπορει να το παρει αποφαση οτι το stealth εχει πεθανει. Και το φαντασμα του Sam Fisher να δει μπροστα του, παλι δεν θα το καταλαβει.

Κατα τη γνωμη μου ο Kojima ειναι λιγο, ελαχιστα, να τοσο δα, υπερτιμημενος. Μην παθετε καρδιακο μερικοι. Ενταξει, εχει βγαλει και παιχνιδαρες. Η τελευταια παιχνιδαρα που εβγαλε ηταν... κατσε λιγο να θυμηθω. Περιμενε. Να γκουγκλαρω λιγο... Μηπως ηταν το Metal Gear Solid του 1998; Οχι; Μετρας και αυτο στο PS3; ΟΚ δεν θα τα χαλασουμε εκει. Και το P.T. ειχε ενδιαφερον. Αλλα φταιει και αυτη η Konami. Ημασταν ολοι μεσα στα meeting room οταν η κακια Konami εκοβε τα φτερα του Kojima και δεν τον αφηνε να ξεδιπλωσει την ιδιοφυια του. Το ξερουμε απο πρωτο χερι, γι'αυτο και το επαναλαμβανουμε παντου στο ιντερνετ. Ειναι facts, τελος. Γι'αυτο και το Phantom Pain ηταν μουφιτσα. Kojima good, Konami bad. (Χμμμ. Μηπως και μεσα στην Konami ο Kojima εχαιρε της ιδιας super-star αντιμετωπισης οπως και εξω απο αυτη;)

To Death Stranding θα ειναι ενα walking simulator με στοιχεια stealth και puzzle. Θα ειναι κατι σαν ενα Hellblade απο τον Kojima. Ενα πειραματικο προϊον με αθλιο/ελαχιστο gameplay, φοβερα γραφικα, γεματο με νοηματα και αλληγοριες. Το σεναριο του δεν θα βγαζει νοημα. Θα εχει καποιo κρυμμενο νοημα το οποιο δεν θα το καταλαβει κανεις αλλα θα το αποθεωνουν πολλοι. Τα sites θα του βαλουν καλες βαθμολογιες. Οι κριτικοι θα το λουσουν με βραβεια. Εσυ θα ΠΡΕΠΕΙ να το χειροκροτησεις επειδη ειναι Kojima.
Άβαταρ μέλους
PORTAL

Δημοσιευσεις : 89

Δημοσίευσηαπό paulgouv » 14 Σεπ 2019, 11:04

Πιστευω οτι θα υπαρχουν και κομματια με stealth, το πιο ξεπερασμενο ειδος gameplay δηλαδη

Θα διαφωνήσω στο συγκεκριμένο.To stealth για όσους ξέρουν να παίζουν σωστά είναι άκρως απολαυστικό :D

Σκέψου οτι είναι τόσο ''ξεπερασμένο'' που εν έτει 2019 έβαλαν στοιχεία stealth για πρώτη φορά στο Gears ̶Ο̶φ̶ ̶Γ̶ο̶ρ̶ που ήταν πάντα run&gun,χρατς χρουτς,cover-shoot-roll-repeat.Βέβαια αυτοί έκαναν γενικότερη στροφή με female ''strong'' χαρακτήρα , semi-open περιβάλλοντα (έτσι απλά για το trend :p) και προσέγγιση LGBT κοινού με πολύχρωμα...σημαιάκια lol Aλλά πάντα μόνο η Naughty Dog έχει ''κρυφή'' agenda :p

Anyway ,περιμένω και γω να βγουν review Death Stranding και φυσικά το επίσημο σου anti-review, τα μοναδικά πλέον post που με φέρνουν στο ''εγκαταλελειμμένο'' δυστυχώς forum :( ...
Άβαταρ μέλους
paulgouv

Δημοσιευσεις : 84

Δημοσίευσηαπό PORTAL » 14 Σεπ 2019, 14:49

Ευχαριστω για το κοπλιμεντο.

Το Gears μη μου το θυμιζεις γιατι θα ηθελα παρα πολυ να παιξω αλλα δεν εχω XOne και το PC μου δεν το τρεχει. Τρελο σπασιμο.

Anti-Review για το Death Stranding δεν νομιζω να κανω, τουλαχιστον οχι γρηγορα, αφου με αυτα που βλεπω δεν προκειται να το αγορασω πρoτου πεσει σημαντικα η τιμη.

Αν το αγορασεις, ριχτου εσυ ενα πιπερατο anti- review να το διαβασω εγω xP
Άβαταρ μέλους
PORTAL

Δημοσιευσεις : 89

Επιστροφή στο Gaming

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Copyright © 2011. All rights reserved. Powered by phpBB