Τα πάνω κάτω στο ελληνικό gaming

Συζήτηση για το gaming γενικότερα

Δημοσίευσηαπό DrSleep » 11 Δεκ 2022, 11:53

Τα πάνω κάτω έφερε η ξηρασία τις Microsoft από παρουσία στα βραβεία, παρά μόνο για ακόμα μια φορά αρκέστηκε στα λόγια, λόγια, λόγια.
Αυτήν την στιγμή ολόκληρο το ίντερνετ μιλάει για αυτό το θέμα, και το Gamepass για πρώτη φορά μίλησαν οι οπαδοί του xbox για "οκ έχουμε το Gamepass, αλλά δεν έχουμε παιχνίδια..."

Το god of war ακόμα και αθλιότητα να ήταν, τουλάχιστον θα ήταν ένας ακόμα τίτλος, όμως είναι ένας τίτλος που αν κάποιος διαφωνεί στο ότι δεν είναι ένα παιχνίδι του 9 ή 10, δεν μπορεί να πει πως είναι κάτω από το μέτριο, γιατί δεν θα κορόιδευε κανέναν, παρά μόνο τον εαυτό του.

Η Microsoft παλεύει για την εξαγορά, γιατί είναι ανίκανοι να βγάλουν δικά τους παιχνίδια, όχι ότι δεν έχουν γνωστά ip, όμως ούτε αυτά που έχουν δεν μπορούν να βγάλουν κάτι νέο.
Και μην ξεχνάμε πως ενώ αγόρασε μεγάλα studio, απλά τα διέλυσε.
Το κερασάκι ήταν οι αυξήσεις που ανακοίνωσε..... Και όσοι αγόρασαν series s και όχι το series x σωστά έκαναν, για να μην κλαίνε τα λεφτά τούς.
Όπως έχω ξανα πει, το μόνο που αξίζει το series με αυτήν την κατάσταση, είναι τα φθηνά key, για όσο μπορούμε να αγοράζουμε/ εξαργυρώνουμ στο Xbox store, τα υπόλοιπα είναι φανατιλα.
Άβαταρ μέλους
DrSleep

Δημοσιευσεις : 23

Δημοσίευσηαπό PORTAL » 11 Δεκ 2022, 18:09

Αυτο με τα φτηνα key μπορεις να μου το εξηγησεις λιγο γιατι δεν το εχω ψαξει ποτε;
Άβαταρ μέλους
PORTAL

Δημοσιευσεις : 141

Δημοσίευσηαπό DrSleep » 11 Δεκ 2022, 19:54

Μέχρι στιγμής, το site με τις καλύτερες τιμές πιστεύω πως είναι το eneba.
Υπάρχουν και κωδικοί που μπορείς να βρεις σε διάφορα site, που κάνουν κάποια επιπλέον έκπτωση 3-5-10% στο σύνολο.
Το μόνο που χρειάζεται, είναι VPN, έχω βρει ένα δωρεάν για το κινητό/ tablet για αυτό το σκοπό.
Εγώ με το που ξεκίνησα να αγοράζω, δεν σταματάω, μπαίνω καθημερινά γιατί οι τιμές αλλάζουν συνέχεια.

*Το μόνο που χρειάζεται, είναι να επιλέξεις για παιχνίδια xbox, και βάλε για όλες τις περιοχές ώστε να σου βγάλει ότι υπάρχει διαθέσιμο, και αύξουσα τιμή για να δεις από τα φθηνότερα προς τα ακριβότερα.
Άβαταρ μέλους
DrSleep

Δημοσίευσηαπό PORTAL » 11 Δεκ 2022, 22:32

Οκ θα το κοιτάξω. Ευχαριστώ για την απάντηση.
Άβαταρ μέλους
PORTAL

Δημοσίευσηαπό DrSleep » 11 Δεκ 2022, 22:55

Game pass μέχρι τώρα, πόσα πλήρωνες?
Άβαταρ μέλους
DrSleep

Δημοσίευσηαπό PORTAL » 12 Δεκ 2022, 00:24

το παω με το μηνα και παντα το αφηνω να ληξει γιατι δεν θελω να δινω λευκη επιταγη. 10 ευρω το απλο 13 το ultimate
Άβαταρ μέλους
PORTAL

Δημοσίευσηαπό DrSleep » 12 Δεκ 2022, 00:31

Αν κατάλαβα 10 με 13 ευρώ τον μήνα…, καλό…
Αν ισχύει αυτό, σε μερικούς μήνες θα μπορούσες τα παιχνίδια που υπάρχουν ή πέρασαν από το pass, τουλάχιστον ένα μεγάλο ποσοστό να τα έκανες δικά σου, και θα καταλάβαινες τι ήθελα να πω τόσο καιρό.
Καλά του 360 με gold με τιμές eneba, θα τα είχες σχεδόν όλα, με λιγα χρήματα και αυτά.
Άβαταρ μέλους
DrSleep

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Gaming

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Copyright © 2011. All rights reserved. Powered by phpBB