Κινητα πανω απο 4 ιντσες

Smartphones και dumbphones σε μία, ενιαία κατηγορία

Δημοσίευσηαπό alexis13 » 25 Μάιος 2013, 11:55

Δίπλωμα δεν έχω ακόμη :D αλλά πορτοφόλι στην τσέπη αν και δεν είναι και τόσο μεγάλο. Ναι galaxy note είναι υπερβολικά μεγάλο...για το htc one και το nexus με τα χίλια ζόρια ίσως και με βόλευαν αλλά 5,5 είναι "παντόφλα" όπως είπες.
Άβαταρ μέλους
alexis13

Δημοσιευσεις : 167

Δημοσίευσηαπό giachtas » 26 Μάιος 2013, 02:23

Άντε τώρα να μην μπεις στον πειρασμό να πάρεις το κινέζικο oppo find 5, που μόνο στο όνομα είναι κινέζικο. Τώρα μάλιστα που έρχεται και επίσημα στην Ευρώπη και με καλή τιμή 399€ περίπου. Μαζί του μπορεί να συγκριθεί κυρίως το Xperia z που είναι σχεδόν παρόμοια όσον αφορά τις δυνατότητες και τα δύο, αλλά ακριβότερο κατά 80-90€. Βλέπεις τα hardware κινητά που έχουν πολύ καλές δυνατότητες είναι όλα περίπου εκεί στις 4,5-5 ίντσες.
giachtas

Δημοσιευσεις : 10

Δημοσίευσηαπό bobo1704 » 12 Ιουν 2013, 14:51

Η άποψή μου είναι οτι αν το κινητό είναι >4 ιντσών, τότε καλύτερα να πάρεις ένα tablet 7άρι να κάνεις πλήρως τη δουλειά σου. Έχοντας ένα Ν8 και ένα ASCEND W1, θεωρώ πως το όριο είαι οι 4 ίτσες. Απο εκεί και πέρα, δε νοείται κινητό τηλέφωνο.
Άβαταρ μέλους
bobo1704

Δημοσιευσεις : 142

Δημοσίευσηαπό kostaras123 » 13 Ιουν 2013, 00:17

Συμφωνώ..παίρνεις tablet και κάνεις την δουλειά σου..όπως το Asus που είναι 2 σε 1..
Άβαταρ μέλους
kostaras123

Δημοσιευσεις : 17

Δημοσίευσηαπό bobo1704 » 14 Ιουν 2013, 12:11

kostaras123 έγραψε:Συμφωνώ..παίρνεις tablet και κάνεις την δουλειά σου..όπως το Asus που είναι 2 σε 1..

Σωστά!
Άβαταρ μέλους
bobo1704

Δημοσιευσεις : 142

Δημοσίευσηαπό vasko » 14 Ιουν 2013, 12:41

εγω παντος εχω 3,7 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος,ενας φιλος μου εχει 4,3 και δεν μου αρεσει καθολου
vasko

Δημοσιευσεις : 46

Δημοσίευσηαπό giachtas » 15 Ιουν 2013, 16:58

bobo1704 έγραψε:
kostaras123 έγραψε:Συμφωνώ..παίρνεις tablet και κάνεις την δουλειά σου..όπως το Asus που είναι 2 σε 1..

Σωστά!

Εάν δεν κάνω λάθος απευθύνεσαι στα asus padfone. Και τα asus padfone, είτε το πρώτο είτε το padfone 2, που είναι 2 σε 1 και που κατά τη γνώμη μου είναι ένας πολύ καλός συνδυασμός κινητού και tablet να πάρεις, πάλι θα πρέπει να πας σε τηλέφωνο 4+ ίντσες. Το πρώτο έχει τηλέφωνο 4,3’’ και το 2ο 4,7’’ (Z Ultra). Όσο δε για το infinity πάμε σε 5’’. Κατά τη γνώμη μου και απ’ ότι βλέπω η τάση της αγοράς θέλει συσκευές 4+ ιντσών. Μάλιστα διάβασα ότι η Sony ετοιμάζει συσκευή 6,44’’!!! Εκεί φυσικά και εγώ που είμαι ας πούμε υποστηρικτής των πολλών ιντσών λέω όπα που πάμε! Όπως έχω γράψει και πιο πάνω, κατά τη γνώμη μου το όριο των τηλεφώνων είναι οι 5 το πολύ ίντσες. Εξάλλου τις κάνουν τόσο λεπτές τις high end συσκευές που αντισταθμίζεται κάπως με τις πολλές ίντσες.
giachtas

Δημοσίευσηαπό giachtas » 15 Ιουν 2013, 17:01

bobo1704 έγραψε:

Σωστά!

Εάν δεν κάνω λάθος απευθύνεσαι στα asus padfone. Και τα asus padfone, είτε το πρώτο είτε το padfone 2, που είναι 2 σε 1 και που κατά τη γνώμη μου είναι ένας πολύ καλός συνδυασμός κινητού και tablet να πάρεις, πάλι θα πρέπει να πας σε τηλέφωνο 4+ ίντσες. Το πρώτο έχει τηλέφωνο 4,3’’ και το 2ο 4,7’’ . Όσο δε για το infinity πάμε σε 5’’. Κατά τη γνώμη μου και απ’ ότι βλέπω η τάση της αγοράς θέλει συσκευές 4+ ιντσών. Μάλιστα διάβασα ότι η Sony ετοιμάζει συσκευή 6,44’’(Z Ultra)!!! Εκεί φυσικά και εγώ που είμαι ας πούμε υποστηρικτής των πολλών ιντσών λέω όπα που πάμε! Όπως έχω γράψει και πιο πάνω, κατά τη γνώμη μου το όριο των τηλεφώνων είναι οι 5 το πολύ ίντσες. Εξάλλου τις κάνουν τόσο λεπτές τις high end συσκευές που αντισταθμίζεται κάπως με τις πολλές ίντσες.
giachtas

Δημοσίευσηαπό kostaras123 » 16 Ιουν 2013, 18:52

Όσο μεγαλύτερο το κινητό τόσο πιο κουραστικό στην καθημερινότητα πιστεύω..δεν χωράει στην τσέπη, πρέπει να αγοράσεις θήκη κτλ. Το ιδανικό μέγεθος για μένα είναι αυτό που βολεύει να βλέπεις καμία σειρά στο κρεβάτι πριν κοιμηθείς χωρίς να σε κουράζει η οθόνη.. :p
Άβαταρ μέλους
kostaras123

Δημοσιευσεις : 17

Δημοσίευσηαπό jmaster18 » 16 Ιουν 2013, 19:12

Δεν υπαρχει λογος να εχεις ενα τετοιο κινητο.Το Galaxy Νοte και ολα αυτα δε κυκλοφορουν τοσο πολυ για "απλη" χρηση αλλα στοχευουν σε επαγγελματιες που πρεπει να εχουν αμεση προσβαση σε ενα μικρο υπολογιστη. Ο καλυτερος συνδυασμος και απο πλευρας ποιοτητας αλλα και απο πλευρας τιμης ειναι ενα μικρο και ευχρηστο τηλεφωνο με 2.8-3.2 ιντσες των 100 ευρω και ενα tablet. Αυτα καλυπτουν απολυτα τον οποιονδηποτε.
Άβαταρ μέλους
jmaster18

Δημοσιευσεις : 236

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Κινητά

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Copyright © 2011. All rights reserved. Powered by phpBB