ΑΓΟΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ

Συζητήσεις περί ανέμων και υδάτων

Δημοσίευσηαπό Solidarity » 06 Οκτ 2015, 13:50

Snake Eater έγραψε:πριν 10 μερες βγηκε οτι η paypal επιστρεφει επισημα οπου να ναι, τι εγινε τελικα?(περα απο εκλογες)

Μηπως λες για την paysafe? Η paysafe επεστρεψε, για paypal ακομα δεν εχω καταφερει να αγορασω τιποτα!
Solidarity

Δημοσιευσεις : 200

Δημοσίευσηαπό Snake Eater » 07 Οκτ 2015, 00:25

οχι φιλε για την paypal αναφερομαι...Η paysafe ναι ειναι διαθεσιμη ξανα κ επισημα για το paypal παντως ειχαν πει 4-5 μερες πριν τις εκλογες οτι θα επεστρεφε εντος ολιγων ημερων αλλα μεχρι στιγμης τπτ
Άβαταρ μέλους
Snake Eater

Δημοσιευσεις : 8

Δημοσίευσηαπό chris7 » 07 Οκτ 2015, 01:22

Η paysafe ειναι διαθεσιμη αλλα λειτουργει ακομα μονο σε λιγα site ,δεν ξερω γιατι αλλα δεν την δεχονται ξενα site.
Εγω με paypal ψωνισα πριν της εκλογες αλλα με κολπο γιατι δεν δεχεται την καρτα αμεσως,αλλα αν στειλεις σε αλλο λογαριασμο σε χρωνει 1,5 ευρω και τα λεφτα πανε κανονικα απο την καρτα.
Άβαταρ μέλους
chris7

Δημοσιευσεις : 88

Δημοσίευσηαπό Snake Eater » 07 Οκτ 2015, 01:49

chris7 έγραψε:Η paysafe ειναι διαθεσιμη αλλα λειτουργει ακομα μονο σε λιγα site ,δεν ξερω γιατι αλλα δεν την δεχονται ξενα site.
Εγω με paypal ψωνισα πριν της εκλογες αλλα με κολπο γιατι δεν δεχεται την καρτα αμεσως,αλλα αν στειλεις σε αλλο λογαριασμο σε χρωνει 1,5 ευρω και τα λεφτα πανε κανονικα απο την καρτα.

εγω εχω φτιαξει μηνες λογαριασμο paypal αλλα δεν το ειχα συνδεσει ποτε με καρτα(ανενεργος δλδ) υπαρχει κ για μενα αυτη η δυνατοτητα με αυτο το ''κολπο''?
Άβαταρ μέλους
Snake Eater

Δημοσιευσεις : 8

Δημοσίευσηαπό nfs_maniac » 07 Οκτ 2015, 09:09

Μπορείς κι εσύ να κάνεις αυτο το κόλπο απλα στους νέους λογαριασμούς, 9 στις 10 φορές το ποσό που θα καταφέρεις να βάλεις στο balance (με το κόλπο) στο βάζει μεν αλλα στο δεσμεύει για 21 ημέρες. Μετά τις 21 ημέρες μπορείς να το χρησιμοποιήσεις. Τώρα το γιατί...
Άβαταρ μέλους
nfs_maniac
Moderator

Δημοσιευσεις : 1706

Δημοσίευσηαπό OSjohnFP7 » 07 Οκτ 2015, 10:19

Παιδιά εγώ πριν 10 ημέρες ψώνισα (και έχω παραλάβει ήδη) από ebay,με το γνωστό κόλπο του balance.Απλά να σας πω τι έκανα..έβαλα το email που χρειάζεται για να μου <στείλει> το ποσό που θέλω,απλά τα χρήματα τα έστειλα από την ίδια κάρτα που έχω στο paypal και έτσι δεν με χρέωσε τίποτα από έξοδα κτλ.ΔΕΝ χρησιμοποίησα άλλη κάρτα για να στείλω στο balance μου,αλλά την ίδια που έχω,Και το πιο σημαντικό έτσι όπως το έκανα δεν μου δέσμευσε καθόλου τα χρήματα,ήταν διαθέσιμα αμέσως και έκανα την αγορά μου σε 1 λεπτό. Δεν ξέρω αν ισχύει γενικά για όλους αυτό και εγώ μία φορά το έκανα και δούλεψε αμέσως,δεν το ξαναδοκίμασα,απλά το έγραψα γιατί ήταν πολύ εύκολο.
Άβαταρ μέλους
OSjohnFP7

Δημοσιευσεις : 52

Δημοσίευσηαπό Ada23 » 05 Δεκ 2015, 13:24

Μηπως γνωριζει καποιος τροπο για ν'αγορασουμε απο το Bundle stars?Χρησιμοποιω την καρτα μου κανονικα σε Steam και Playstation store και την απορριπτει συνεχεια στο Bundle stars.
Άβαταρ μέλους
Ada23

Δημοσιευσεις : 135

Δημοσίευσηαπό gagas80 » 03 Φεβ 2016, 00:32

παιδιά μια μικρή βοήθεια και για μένα . Πριν μια εβδομάδα προσπάθησα να κάνω αγορά μέσω Paypal χωρίς βέβαια να τα καταφέρω . Επειδή όμως στην αρχή νόμιζα ότι δεν κάνω κάτι σωστά προσπάθησα 4 φορές με αποτέλεσμα να μου δεσμευτεί να το πω ένα πόσο περίπου 1 ευρώ για κάθε προσπάθεια που έκανα . Αυτό τουλάχιστον μου είπαν από την τράπεζα . Το διαπίστωσα όταν στο υπόλοιπο τής καρτασ ενώ είχα βάλει 150 ευρώ μου λέει λογιστικό υπόλοιπο 150 ευρώ διαθέσιμο 146 ευρώ . Από την τράπεζα μου είπαν μέσω τηλ ότι αυτό γίνεται από το Paypal και ότι μπορώ να τα πάρω αν ακυρώσω την κάρτα μου και μπει όλο το λογιστικό πόσο σε μια νέα κάρτα . Ξέρει κανείς αν μου επιστραφούν αυτά τα χρήματα κάποια στιγμή η αν μπορώ να τα πάρω χωρίς να ακυρώσω την κάρτα μου η ακόμα γιατί έγινε αυτό ;
Άβαταρ μέλους
gagas80

Δημοσιευσεις : 127

Δημοσίευσηαπό nfs_maniac » 03 Φεβ 2016, 04:44

Σου τα επιστρέφουν οι ίδιοι φίλε μου, χωρίς να κάνεις κάτι. Απλά μπορεί να αργήσει (εμένα ετσι είχε γίνει)
Άβαταρ μέλους
nfs_maniac
Moderator

Δημοσιευσεις : 1706

Δημοσίευσηαπό gagas80 » 03 Φεβ 2016, 15:46

ευχαριστώ πολύ θα περιμένω ακόμα λίγες μέρες και μετά αν είναι θα ακυρώσω την κάρτα
Άβαταρ μέλους
gagas80

Δημοσιευσεις : 127

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μπίρι-μπίρι

Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Copyright © 2011. All rights reserved. Powered by phpBB