Για την καλύτερη εμπειρία σου θα θέλαμε να σε παρακαλέσουμε να το απενεργοποιήσεις κατά την πλοήγησή σου στο site μας ή να προσθέσεις το enternity.gr στις εξαιρέσεις του Ad Blocker.
Με εκτίμηση, Η ομάδα του Enternity

Μουντιάλ 2022: Αγγλία- Σενεγάλη 3-0

*
Η Αγγλία προκρίθηκε στους 16 του Μουντιάλ 2022, όπου την περιμένει η Γαλλία. Η Σενεγάλη προσπάθησε να της βάλει δύσκολα στο πρώτο ημίχρονο, όμως οι όποιες σοβαρές προσπάθειές της σταμάτησαν στο 39ο λεπτό. Ήταν η στιγμή που ο Jordan Henderson έγραψε το 1-0 για τους Άγγλους, σκορ με το οποίο έκλεισε το ημίχρονο. Το συγκρότημα του Gareth Southgate μπήκε στην επανάληψη θέλοντας να καθαρίσει από νωρίς την υπόθεση πρόκριση, πράγμα που έπραξε. Στο 48' ο Harry Kane έκανε το 2-0 και εννέα λεπτά αργότερα ο Bukayo Saka τριπλασίασε τα τέρματα για τα λιοντάρια.

Διαβάστε όλα τα νέα του Enternity.gr στο Google News, στο Facebook στο Twitter και στο Instagram και κάντε εγγραφή στο Newsletter