Για την καλύτερη εμπειρία σου θα θέλαμε να σε παρακαλέσουμε να το απενεργοποιήσεις κατά την πλοήγησή σου στο site μας ή να προσθέσεις το enternity.gr στις εξαιρέσεις του Ad Blocker.
Με εκτίμηση, Η ομάδα του Enternity

Μουντιάλ 2022: Βραζιλία- Νότια Κορέα 4- 1 (φάσεις+γκολ)

*
Η φράση τους ισοπέδωσε, ταιριάζει απόλυτα στην απόδοση της Βραζιλίας κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου. Οι Σελεσάο δεν έδωσαν στην Νότιο Κορέα κανένα δικαίωμα να ελπίζουν έστω ότι θα μπορούσαν να πάρουν την πρόκριση στους 16 του Μουντιάλ 2022. Το σκορ άνοιξε μόλιος στο 7' ο Vinicius Junior και έξι λεπτά αργότερα, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, ο Neymar έκανε το 2-0. Το 3-0 Σημείωσε ο Richarlison στο 29' και στο 36' ο Lucas Paqueta τετραπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Το γκολ της τιμής για τη Νότια Κορέα πέτυχε ο Paik Seung-Ho στο 76ο λεπτό. Στην προημιτελική φάση, η Βραζιλία θα αντιμετωπίσει την Κροατία.

Διαβάστε όλα τα νέα του Enternity.gr στο Google News, στο Facebook στο Twitter και στο Instagram και κάντε εγγραφή στο Newsletter