Για την καλύτερη εμπειρία σου θα θέλαμε να σε παρακαλέσουμε να το απενεργοποιήσεις κατά την πλοήγησή σου στο site μας ή να προσθέσεις το enternity.gr στις εξαιρέσεις του Ad Blocker.
Με εκτίμηση, Η ομάδα του Enternity

Μουντιάλ 2022: Καμερούν- Σερβία 3-3 (φάσεις+γκολ)

*
Για ένατη μέρα συνεχίζονται οι αγώνες του Μουντιάλ 2022 στο Κατάρ.

Οι ισοπαλίες δεν σημαίνει απαραίτητα ότι το αντίστοιχο ματς ήταν βαρετό. Παράδειγμα το 3-3 στον αγώνα του Καμερούν με τη Σερβία, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής των ομίλων του Μουντιάλ 2022.

Το σκορ άνοιξε το Καμερούν στο 29' με τον Jean-C. Castelletto και έτσι έκλεισε το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη, οι Σέρβοι μπήκαν φουριόζοι και μέσα σε οκτώ λεπτά πέτυχαν τρια γκολ. Στο 46 με τον Strahinja Pavlovic, στο 48' με τον S. Milinkovic-Savic και στο 53' με τον Aleksandar Mitrovic. Το Καμερούν χρειάστηκε ένα δεκάλεπτο για να συνέλθει. Στο 63' ο Vincent Aboubakar μείωσε το σκορ σε 3-2 και τρία λεπτά αργότερα ο Eric Choupo-Moting πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης.

Πλέον οι δύο ομάδες έχουν στρέψει τα μάτια στον αγώνα της Βραζιλίας με την Ελβετία.

Διαβάστε όλα τα νέα του Enternity.gr στο Google News, στο Facebook στο Twitter και στο Instagram και κάντε εγγραφή στο Newsletter