Για την καλύτερη εμπειρία σου θα θέλαμε να σε παρακαλέσουμε να το απενεργοποιήσεις κατά την πλοήγησή σου στο site μας ή να προσθέσεις το enternity.gr στις εξαιρέσεις του Ad Blocker.
Με εκτίμηση, Η ομάδα του Enternity

Μουντιάλ 2022: Νότια Κορέα- Γκάνα 2-3 (φάσεις+γκολ)

*
Για ένατη μέρα συνεχίζονται οι αγώνες του Μουντιάλ 2022 στο Κατάρ.

Η Γκάνα πήρε μια σημαντική νίκη, κάνοντας ένα μεγάλο βήμα για την επόμενη φάση του Μουντιάλ 2022. Η Γκάνα προηγήθηκε στο 24ο λεπτό με τον Mohammed Salisu και στο 34' ο Mohammed Kudus διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα της Αφρικής. Στο δεύτερο ημίχρονο και μέσα σε ένα τρίλεπτο η Νότια Κορέα ισοφάρισε το σκορ με τα τέρματα που πέτυχε ο Cho Gue-Sung στο 58ο και στο 61ο λεπτό. Ο Mohammed Kudus χρίστηκε και πάλι σκόρερ στο 68' κάνοντας το 2-3 για τη Γκάνα. Από εκεί και πέρα, παρά την ασφυκτική πίεση που άσκησε και τις ευκαιρίες που έχασε η ασιατική ομάδα δεν ευτύχησε να δει τη μπάλα να καταλήγει στην αντίπαλη εστία.

Διαβάστε όλα τα νέα του Enternity.gr στο Google News, στο Facebook στο Twitter και στο Instagram και κάντε εγγραφή στο Newsletter