Για την καλύτερη εμπειρία σου θα θέλαμε να σε παρακαλέσουμε να το απενεργοποιήσεις κατά την πλοήγησή σου στο site μας ή να προσθέσεις το enternity.gr στις εξαιρέσεις του Ad Blocker.
Με εκτίμηση, Η ομάδα του Enternity

Μουντιάλ 2022: Ολλανδία- Η.Π.Α. 3- 1 (φάσεις+γκολ)

*
Η Ολλανδία δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα στο ματς εναντίον των Η.Π.Α. και για έβδομη φορά στην ιστορία της πήρε το εισιτήριο για την προημιτελική φάση εντός Μουντιάλ. Το σκορ για τις Τουλίπες άνοιξε ο Memphis Depay μόλις στο 10ο λεπτό. Με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου, πιο συγκεκριμένα στο 46', ο Daley Blind διπλασίασε τα γκολ για την Ολλανδία. Στο Haji Wright μείωσε προσωρινά για τις Η.Π.Α. στο 76', όμως πέντε λεπτά αργότερα ο Denzel Dumfries έκανε το 3-1, βάζοντας τέλος στα όνειρα των Αμερικανών, που στο τέλος προσπάθησαν να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα με σέντρες.

Διαβάστε όλα τα νέα του Enternity.gr στο Google News, στο Facebook στο Twitter και στο Instagram και κάντε εγγραφή στο Newsletter